Všichni režíséři

Benjamin Buttler

Benjamin Buttler je evropský režisér, jehož umělecká kariéra má hluboké kořeny ve tvorbě hudebních videoklipů pro českou popovou a rapovou scénu. Spolupracoval na významných vizuálních projektech pro umělce jako Paulie Garand, Lenny, 7krát3, PSH, Vojtěch Dyk a také pro zahraniční interprety, včetně kanadské zpěvačky Ayelle.

 

Jeho tvorbu výrazně charakterizuje práce s analogovými médii, což se stalo klíčovým prvkem jeho výtvarného provedení. Benjaminův umělecký styl je zároveň silně ovlivněn jeho charakteristickým, emocionálním a meditativním přístupem. Jeho experimentální přístup mu umožňuje objevovat nové způsoby vyprávění vizuálních a narativních prvků, vždy s důrazem na lidské příběhy.

 

Jeho práce si získala uznání zejména v hudebním průmyslu, kde byl jeho videoklip pro 7krát3 nominován na prestižní cenu Zlatý Anděl za nejlepší hudební videoklip. Jeho schopnost integrovat dynamické a atmosferické prvky se také projevuje v reklamním sektoru, kde vytváří sportovní reklamy a krátké příběhové spoty, které vyvolávají silné emocionální reakce pro značky jako Levi’s, Adidas, Puma, Esquire, Škoda a další.