Všechny filmy

Smečka

Holky, právo silnějšího a hokej. V partě dnešních teenagerů se žije podle zákonů vlčí smečky. Ve škole i v hokejové kabině, kam přichází nováček David. Autorita dospělých sem nedosáhne, platí tu tvrdá pravidla a rivalita. Pokud chce někdo přežít, musí se podvolit – nebo se vzepřít a o svoje místo bojovat… 

 

Davidovi je šestnáct, má krásnou přítelkyni, rodiče ho podporují ve všem, do čeho se pustí, a vytvářejí mu patřičné finanční zázemí. Právě se přestěhoval, má nastoupit do nového hokejového týmu Vlků a zabojovat o místo brankářské jedničky. Jenže nováček v pevně semknutém kolektivu, to bohužel nevěstí nic dobrého. Mohou za to Davidovy dlouhé vlasy, kvůli kterým se ihned stane terčem posměchu? Nebo fakt, že Davidův hlavní rival, brankář Miky, je trenérův syn? Spirála šikany a vzájemných bojů se roztáčí. Pro většinu hráčů je to zpočátku asi jenom zábava, ale kapitán Jerry tlak neustále stupňuje. Někteří s tím možná nesouhlasí, ale nikdo nic neudělá. A šikana se z kabiny následně přesune i na internet. David nezvládá školu, jeho krásná holka se s ním rozejde. Snahy rodičů mu pomoci všechno naopak ještě zhoršují. Podaří se Davidovi vybojovat své místo v týmu, ve škole, v životě, a Vlky porazit? 

Premiéra září 2020

Ve světové premiéře 5. září 2020 se v rámci 60. Zlín Film Festivalu představí celovečerní hraný debut režiséra Tomáše Polenského s názvem Smečka. Film vznikl v mezinárodní koprodukci České republiky, Slovenska a Lotyšska a věnuje se tématu šikany v mládežnickém hokejovém prostředí.

To je téma, které otevírá nový český film, který jsme kopordukovali v létě 2019 ve Zlíně, kde se také odehrává děj filmu. Snímek z hokejového prostředí Smečka vznikl v produkci společnosti 8Heads Productions. Pro film jsme zajišťovali produkční servis, vyhledání lokací, část filmového štábu a filmovou techniku.

Snímek vznikl jako celovečerní hraný debut režiséra Tomáše Polenského, absolventa Vyšší odborné školy filmové ve Zlíně a FAMU, který má sám s hokejovým prostředím zkušenost. Tomáš sám strávil v mládežnickém hokeji 16 let. Několik sezón se dokonce věnoval trénování mládeže. Pohyboval se v prostředí nejvyšší žákovské soutěže, kde panovala obrovská soutěživost, protože možnost hrát hokej profesionálně byla doslova na dosah. Ve filmu Tomáš použil řadu skutečných situací, které sám zažil. 

Natáčelo se ve Zlíně a ve Vizovicích v červenci a srpnu 2019 a to v několika lokacích. Nejvíce času – 14 natáčecích dnů – štáb strávil na zimním stadionu Luďka Čajky. V hlavních rolích se objeví Tomáš Dalecký, Tomáš Mrvík, Jiří Vyorálek, Vlastina Svátková, Anastasia Chocholatá, Denisa Biskupová, Václav Vašák a Patrik Děrgel. Menší role si zahrají i současní hráči zlínského hokejového týmu Beranů, v roli manažera Vlků diváci uvidí Martina Hostáka, bývalého generálního manažera HC Berani Zlín.

Videoklip

Autenticky natočený příběh do kin doprovází song Smečka od Renne Danga, který uslyšíte ve filmu, v traileru i samostatném videoklipu:

Producenti: Julietta Sichel, Jan Froněk (8Heads Productions)
Koproducenti: Lívia Filusová (Furia Film, SK), Guntis Trekteris (Ego Media, LV)
Hlavní partner: Prima FTV
Další koproducenti: Moss & Roy, Sleepwalker, MagicLab, Studio 727, BB Rental, IS Produkce
World Sales: LevelK, Distributor: Bontonfilm
Kontakt pro média: Gabriela Zajícová, tel.: 776 757 546, e-mail: gabrielazajicova@seznam.cz