fbpx

Na miminka se nám povedlo získat 7.500.000,- | IS Produkce

cs
Všechny novinky

Na miminka se nám povedlo získat 7.500.000,-

Home Novinky Na miminka se nám povedlo zí...

Pamatuji si, že nápad přišel přesně na vánoce 2014. Do té  doby jsme vždy před vánoci posílali na neonatologické oddělení (oddělení předčasně narozených dětí) nijak významnou částku 30.000,-, nebo nakupovali vybavení, které bylo potřeba.
V rámci naší práce známe hodně firem v regionu. Umíme věci prezentovat, prodávat, stavět jim emoce a příběhy. Naše práce fungují a mívají úspěch, plní našim klientům prodejní cíle. Se spoustou z nich máme také velmi přátelské vztahy. Co se tedy pokusit toho využít a “strhnout” lidi i firmy pro tuto věc? Získali bychom tak mnohem více financí a dali je tam, kde je to potřeba.
Tuto myšlenku jsem napsal primáři neonatologie Josefu Mackovi a ten mi vzápětí popsal o co se sám celý život snaží – individuální péče. Citlivý přístup k předčasně narozeným dětem a jejich rodičům jak po stránce komunikace a péče, tak i prostředím, ve kterém by se při všech těch starostech rodiče cítili co nejvíc v pohodě a byli se svým dítětem. Velmi to pomůže dětem ve vývoji, kdy je právě ta první fáze několika měsíců života a možnost být s rodiči naprosto klíčová pro další vývoj dítěte. Primář mi řekl co mu k tomu chybí, jak moc je takový přístup prospěšný a projekt MaléMimi byl na světe.
Pokusíme se tedy získat finance na rekonstrukci několika pokojů, kde by pohodlně mohli několik měsíců bydlet oba rodiče se svým předčasně narozeným miminkem, které je ještě v inkubátoru, než „doroste“. On se zase pokusí navázat edukací personálu, aby k těmto rodičům přistupoval jako odborný partner a rádce. Nebo dá se říct  jako hotelový personál. Mimochodem jeho velmi těžký úkol 🙂
Na jaře 2015 jsme společně s PRIA spustili web a komunikaci na sociálních sítích. Moc jim za to děkuji, protože se toho zhostili zcela bez nároku na honorář.  Následovaly  desítky hodin tvorby videoobsahu, psaní článků, návštěv firem a seriál prezentací projektu na různých převážně kulturních a společenských akcích. Tady hodně děkuji Katce Martykánové. Povedlo se do projektu zapojit i architekta Michala Juříka, také bez nároku na honorář, Štěpánku Duchkovou známou českou moderátorku, která nám také velmi pomohla k setkání s dalšími lidmi s dobrým srdcem a povedlo se přesvědčit spoustu dalších firem, spolků a známých lidí, bez kterých by se to v žádném případě nepovedlo.
Až teď zpětně si uvědomuji, že to vůbec nemuselo vyjít a mohlo to skončit fiaskem, možná i ostudou, pokud bychom získali jen půlku peněz a museli vysvětlovat, že se stavět nebude a přemýšlet co s těmi penězi. Projekt se tak mohl obrátit proti primáři, který tuto věc zaštítil svým jménem a šel tak se svou kůží na trh. Tenkrát si to naštěstí nikdo z nás neuvědomil :-). O to víc si po tomto roce uvědomuji, že bez všech lidí kolem by se opravdu vůbec nic nepovedlo. Nic se neplánovalo, žádný byznys plán s vyhodnocením zdali bude, nebo nebude projekt úspěšný. Žádná strategie a propočty, jen vize, cíl a víra, že získat do roka 2.500.000,- nebude problém. Prostě jsme do toho šli takříkajíc úplně na pank a lidé se přidali.
No a zítra, po roce a něco… stavíme. Tak jak jsme měli naplánováno. Pro mě neuvěřitelné. 12.10. 2016 se začne s rekonstrukcí. Pokoje v 7. patře porodnice jsou už vyklizené, po jejich rekonstrukci se stavaři přesunou ke třem pokojům ve 3. patře a do vánoc by se měly nové prostory otevřít.
Povedlo se shromáždit finanční prostředky a věcné dary v celkové částce přes 3.000.000,- korun. Peníze posílali jednotliví lidé, rodiče předčasně narozených dětí, velké i malé firmy z regionu a zapojily se i nadace, spolky či školy, které samy bojují s financemi. No a v závěru Zlínský kraj po jednomyslném schválení radou přispěl neuvěřitelnou částkou dalších 4.500.000,- korun, takže se stal vlastně zázrak.

7.500.000,- ve financích a věcných darech za jeden jediný rok

To nikdo nečekal ani v těch nerůžovějších snech a představách. Za to se opraví i střecha v 7. patře a věci, které je také nutné opravit.
Obrovský dík patří všem, kteří nám v tom pomohli.
Nekončíme, o projekt se budeme starat i nadále..  🙂
www.malemimi.cz – stránky projektu
UPDATE: cílová částka se nakonec vyšplhala na 8.000.000,-
Reportáž TVC únor 2017 – slavnostní otevření
Další novinky