Premiéra studentských filmů je za námi | IS Produkce

cs
Všechny novinky

Premiéra studentských filmů je za námi

Home Novinky Premiéra studentských filmů...

Studentské filmy podpořené z grantu IS Produkce měly svoji společnou premiéru!
Ve čtvrtek 26. září se v Multikině Golden Applce Cinema uskutečnila premiéra snímků studentů Ateliéru Audiovizuální tvorby FMK UTB. Společným jmenovatelem krátkometrážních filmů byl soukromý grant, který jsme studentům poskytli. Mezi diváky nechyběl ani hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek a další hosté z oblasti kultury a filmového průmyslu ve městě.

Mladé tvůrce přišla podpořit i vedoucí ateliéru audiovizuální tvorby UTB Irena Kocí. V průběhu večera se postupně představili zástupci jednotlivých filmových štábů a následně na velkém plátně i snímky Enter Exit, Tarot a Terno. Na jejich natočení přispěla IS Produkce v letošním roce částkou téměř 660 tisíc korun. „I v nadcházejícím roce se studenti UTB budou mít možnost ucházet o půl milionu korun, který bude rozdělený v rámci pitchingu,“ vyhlásil nový ročník podpory pro mladé filmaře majitel IS Produkce Martin Gazda.
Společné uvedení filmů mělo i charitativní rozměr. Výtěžek ze vstupného i příspěvky hostů byly věnovány na projekt Malemimi.cz, který přispívá na provoz speciálních pokojů neonatologického oddělení zlínské porodnice a poradenství pro rodiče předčasně narozených dětí. Projekt představil a o novinkách informoval primář novorozeneckého oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně Jozef Macko.

Další novinky