Slavíme 10. výročí od svého založení! | IS Produkce

cs
Všechny novinky

Slavíme 10. výročí od svého založení!

Home Novinky Slavíme 10. výročí od své...

Právě slavíme 10. výročí od svého založení. Uff… Byla to jízda obzvláště poslední dva roky, které byly ve znamení změn, které bylo nutno udělat s přibývající náročností práce a s přerodem celé produkce ve fungující ekosystém lidí, který nyní „pod jednou střechou“ zajišťují veškeré produkční práce spojené s filmařinou a reklamou. Producenti a reklamní agentury u nás pod jednou střechou naleznou kompletní tým filmařů, herecký casting neokoukaných herců z celé Moravy, půjčovnu filmové techniky, celou divizi obrazové a zvukové postprodukce a také team kreativců, kteří připravují náměty a nápady nejen pro reklamní kampaně. O to víc mě těší, že jako jediná mimopražská produkce jsme dokázali přivést do Zlína potažmo na celou Moravu mnoho velkých klientů, kteří oceňují neotřelé lokace pro natáčení, šikovné a přátelské filmaře, nové herecké tváře a celkový flexibilní přístup.
Stále mám v paměti den, kdy nám v televizi odvysílali první reklamní spot. Byl to jednoduchý animovaný sponzorský vzkaz. Ze zvukové postprodukce o dvou lidech, se ze dne na den stalo produkční mimino, které dále rostlo přes reklamní průmysl až k filmové koprodukci divácky úspěšného filmu Úsměvy smutných mužů,který získal ocenění Český lev 2019 v kategorii cena filmových fanouškůV letošním roce kromě natáčení reklamních spotů koprodukujeme další čtyři české filmy a obratem, nebo počtem spolupracovníků, jsme se vlastně stali jednímz největších filmových produkčních studií v Česku.
Dnes je nás v produkci už čtyřicet. A co je důležité, všichni jsou to supr lidi, které ta práce hodně baví. Na to jsem pyšný, na lidi u nás v produkci a na to, co jsme společně za těch 10 let dokázali.

Společná jízda s kolegy bude doufám dále pokračovat, protože v příštím roce plánujeme zahájení výstavby nového velkého ateliéru na zlínském Kudlově. Našim cílem je oživit tradici v místě, které je v podstatě nejblíže spojené se vznikem filmu ve Zlíně a chtěli bychom začít regulérně produkovat filmy a ty úplně největší reklamní spoty. Zbrusu nový produkční dům nám vytvoří kvalitní zázemí nejen po stránce moderních technologií, ale také vhodné a klidné místo pro inspiraci a kreativitu. Uvnitř vznikne prostor pro jeden z největších ateliérů v kraji, jehož plocha zaujme 250 m2 a stane se tak mladším „bráchou“ druhého vedlejšího ateliéru, který Tomáš Baťa postavil před devadesáti lety. V tomto pojektu nám hodně pomohl Zlínský filmový uzel, se kterým sdílíme stejnou vizi návratu filmového průmyslu zpět do Zína.
Nyní již dokončujeme projektovou dokumentaci, která klade důraz na ekologii. V řešení je řada drobných věcí, které v důsledku povedou k ekologicky šetrnému provozu, jako například střecha s extenzivní zelení, solární energie, či nabíječky na elektromobily.
Věřím, že nový ateliér spolu se špičkovým technologickým vybavením a zkušenými lidmi z oboru k nám přiláká další producenty z České republiky i ze zahraničí.
Zároveň se dlouhodobě se věnujeme projektům, které dávají smysl. Jedná se například o charitativní projekt Malé Mimi, který vybral pro porodnici ve Zlíně částku 8 milionů korun. Za tyto peníze se vybudovaly speciální pokoje a zlepšily služby pro maminky s předčasně narozenými dětmi. Těší mě to o to víc, protože po dvou letech provozu pokojů se dostavily konkrétní výsledky v podobě lepšího prospívání dětí. Projekt inspiroval i řadu jiných nemocnic, které se zde jezdí učit.
Další cesta, kde se snažíme pomáhat, je podpora talentovaných studentů z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Tři studentské filmy jsme před nedávnem podpořili částkou přesahující 600 tisíc korun a ty se právě dokončují, tak jsme natěšeni na premiéry. V této podpoře chceme pokračovat každý rok.
Jízda tedy pokračuje a těším se společně s kolegy na další roky cesty, která nás vede směrem k návratu filmového průmyslu zpět do Zlína.

Další novinky