ISprodukce

Menu

Slavíme 10. výročí od svého založení!


Martin Gazda | 22.Březen 2019

Právě slavíme 10. výročí od svého založení. Uff… Byla to jízda obzvláště poslední dva roky, které byly ve znamení změn, které bylo nutno udělat s přibývající náročností práce a s přerodem celé produkce ve fungující ekosystém lidí, který nyní „pod jednou střechou“ zajišťují veškeré produkční práce spojené s filmařinou a reklamou. Producenti a reklamní agentury u nás pod jednou střechou naleznou kompletní tým filmařů, herecký casting neokoukaných herců z celé Moravy, půjčovnu filmové techniky, celou divizi obrazové a zvukové postprodukce a také team kreativců, kteří připravují náměty a nápady nejen pro reklamní kampaně. O to víc mě těší, že jako jediná mimopražská produkce jsme dokázali přivést do Zlína potažmo na celou Moravu mnoho velkých klientů, kteří oceňují neotřelé lokace pro natáčení, šikovné a přátelské filmaře, nové herecké tváře a celkový flexibilní přístup.

Stále mám v paměti den, kdy nám v televizi odvysílali první reklamní spot. Byl to jednoduchý animovaný sponzorský vzkaz. Ze zvukové postprodukce o dvou lidech, se ze dne na den stalo produkční mimino, které dále rostlo přes reklamní průmysl až k filmové koprodukci divácky úspěšného filmu Úsměvy smutných mužů,který získal ocenění Český lev 2019 v kategorii cena filmových fanouškůV letošním roce kromě natáčení reklamních spotů koprodukujeme další čtyři české filmy a obratem, nebo počtem spolupracovníků, jsme se vlastně stali jednímz největších filmových produkčních studií v Česku.

Dnes je nás v produkci už čtyřicet. A co je důležité, všichni jsou to supr lidi, které ta práce hodně baví. Na to jsem pyšný, na lidi u nás v produkci a na to, co jsme společně za těch 10 let dokázali.

Společná jízda s kolegy bude doufám dále pokračovat, protože v příštím roce plánujeme zahájení výstavby nového velkého ateliéru na zlínském Kudlově. Našim cílem je oživit tradici v místě, které je v podstatě nejblíže spojené se vznikem filmu ve Zlíně a chtěli bychom začít regulérně produkovat filmy a ty úplně největší reklamní spoty. Zbrusu nový produkční dům nám vytvoří kvalitní zázemí nejen po stránce moderních technologií, ale také vhodné a klidné místo pro inspiraci a kreativitu. Uvnitř vznikne prostor pro jeden z největších ateliérů v kraji, jehož plocha zaujme 250 m2 a stane se tak mladším “bráchou” druhého vedlejšího ateliéru, který Tomáš Baťa postavil před devadesáti lety. V tomto pojektu nám hodně pomohl Zlínský filmový uzel, se kterým sdílíme stejnou vizi návratu filmového průmyslu zpět do Zína.

Nyní již dokončujeme projektovou dokumentaci, která klade důraz na ekologii. V řešení je řada drobných věcí, které v důsledku povedou k ekologicky šetrnému provozu, jako například střecha s extenzivní zelení, solární energie, či nabíječky na elektromobily.

Věřím, že nový ateliér spolu se špičkovým technologickým vybavením a zkušenými lidmi z oboru k nám přiláká další producenty z České republiky i ze zahraničí.

Zároveň se dlouhodobě se věnujeme projektům, které dávají smysl. Jedná se například o charitativní projekt Malé Mimi, který vybral pro porodnici ve Zlíně částku 8 milionů korun. Za tyto peníze se vybudovaly speciální pokoje a zlepšily služby pro maminky s předčasně narozenými dětmi. Těší mě to o to víc, protože po dvou letech provozu pokojů se dostavily konkrétní výsledky v podobě lepšího prospívání dětí. Projekt inspiroval i řadu jiných nemocnic, které se zde jezdí učit.

Další cesta, kde se snažíme pomáhat, je podpora talentovaných studentů z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Tři studentské filmy jsme před nedávnem podpořili částkou přesahující 600 tisíc korun a ty se právě dokončují, tak jsme natěšeni na premiéry. V této podpoře chceme pokračovat každý rok.

Jízda tedy pokračuje a těším se společně s kolegy na další roky cesty, která nás vede směrem k návratu filmového průmyslu zpět do Zlína.

 

 

Komentáře


Follow us
Copyright © 2019 | created in zlin | All rights reserved.