VoCo – a herci nebudou mít co žrát | IS Produkce

cs
Všechny novinky

VoCo – a herci nebudou mít co žrát

Home Novinky VoCo – a herci nebudou m...

Adobe představilo zcela nový produkt VoCo, který je prozatím stále ve vývoji. Jedná se o zvukový editor, který se naučí váš hlas a následně ho již dále generuje z psaných textů. Zjednodušeně je to systém, který vás bude chvíli poslouchat a pak napodobí váš hlas. Docela scifi. Adobe ho definuje jako „Photoshop pro hlas“

S největší pravděpodobností nenahradí lidský hlas se všemi nuancemi a schopnosti emoční škály, svůj segment užití si zcela jistě najde. 

Napadají mě ozvučené PPT/Keynote prezentace, bez nutnosti si pořizovat mikrofon a finalizovat hlas v některém ze zvukových editorů. Jednodušší hlášení do rozhlasů obchodních center, nebo třeba vytváření rychlých zvukových demosnímků, animatiků, což může ušetřit spoustu času. Na tento systém se docela těšíme, může dále vylepšit produkty a služby naší dceřiné společnosti IS Media. 

V tuto chvíli se systém „naučí“ váš hlas po cca 20 minutách vašeho čtení, což je obdivuhodné ve srovnání s technologií typu speech, která musí nejprve přechroupat kvanta nahrávek, než se naučí alespoň monotónně mluvit.

Pokud v úvahách zajdu ještě dál, může být třeba možný nákup templates profesionálních hlasů a s těmi pak dále pracovat v dabingu, reklamě podobně jako je to grafických templates.

I když cesta z vývojové verze do plné může být ještě dlouhá, uvidíme, kam až se to vývojářům v Adobe podaří dostat a zdali bude systém konkurencí pro „živý“ hlas.

Jste zvukař? Režisér? Producent? Co si o tom myslíte vy? Napište do komentářů.


 

Další novinky