Všechny filmy

Erhart

Premiéra jaro 2021

90. léta a privatizace státního majetku je téma, které si česká společnost s sebou nese do současnosti. O víkendu padla v Holešově první klapka filmu Erhart režiséra Jana Březiny, jež koprodukujeme společně s Xova Film. Film si klade za cíl dostat porevoluční dění do širšího povědomí, natáčení proběhlo na Zlínsku, na podzim 2019 a velmi nápomocna byla i Zlínská Filmová Kancelář, která nám pomohla s výběrem lokací v rámci projektu Filmové obce.

V hlavních rolích se představí Filip Březina, Lucie Ducháčková, Elizaveta Maximová, Přemysl Bureš a Petra Jungmanová. Film vzniká za podpory Státního fondu kinematografie a Zlínského kraje.

„Téma odkazu devadesátých let a dopad této éry na současnost je již nějakou dobu “ve vzduchu”, avšak ve filmu ho zatím vídáme zřídka. Naším záměrem je, aby se o tématu otevřeně mluvilo, abychom jej dokázali reflektovat a lépe pochopit. Při pohledu na současnou společenskou situaci se domníváme, že jde o nezbytný proces a že film, který tato témata postihuje, bude silně rezonovat u široké divácké obce,“ vysvětluje režisér a scenárista Jan Březina, absolvent režie na FAMU, kde studoval pod vedením Věry Chytilové.