Všechny filmy

Pohádka Největší dar

V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých… i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. To jsou hrdinové pohádky Největší dar. A kromě nich také svérázní obyvatelé malé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé do života bohům? Zvítězí Morena, bohyně zimy, která na zemi přinese věčný led a mráz, nebo ji přemohou bohyně jara, léta a podzimu? Dozví se nejvyšší bůh Svarožic o Morenině řádění včas a vrátí koloběh čtyř ročních období do rovnováhy? To všechno jsou otázky, na které vám přinese odpověď pohádka Největší dar. Jedno vám ale prozradíme už teď! Ostatním bohům se nakonec podaří Morenu zastavit. Budou k tomu však potřebovat něco daleko silnějšího než svá kouzla. Pomůže jim jedna prostá valašská dívka, která má ten největší dar, na nějž ani Moreniny čáry nestačí!

Pilotní písnička

Hudbu a tři písně do filmu složil a některé nazpíval nedávno zesnulý zpěvák, skladatel a básník David Stypka, držitel několika Andělů a cen Jantar a Žebřík. Pohádka je tak věnována jeho památce. Ústřední písní pohádky je duet Zázraky, který David Stypka nazpíval společně se zpěvačkou Ewou Farnou, ti už jeden velmi úspěšný duet Dobré ráno, milá spolu mají. Zpěvačka k této pokračující spolupráci sama říká, že obvykle nezpívá s ostatními interprety více než jednu společnou píseň, David byl pro ni ale výjimečný. “ David byl prostě David,”vysvětluje ve video pozváncena pohádku do kina.

Premiéra 1. 12. 2022

Tuto filmovou pohádku jsme koprodukovali společně s Wallachia a premiéra proběhla v rámci 60 ročníku Zlínského filmového festivalu. Poté jsme jí museli kvůli covid na 2 roky uložit do šuplíku a svou velkou premiéru si odbude na první adventní víkend 1. prosince 2022. Pohádka vznikla v režii Marta Santovjákové Gerlíkové, Darii Hrubé a ve hvězdném obsazení: Bolek Polívka, Sabina Rojková, Chantal Poullain-Polívková, Anna Polívková, Petr Čtvrtníček, Pavel Nový, Radek Melša, Jiří Dvořák, Martin Stránský, Radim Fiala, Zuzana Slavíková a další. Máte se opravdu i s dětmi na co těšit!

Distributorem je Bontonfilm