Pojďte svůj film natáčet na Moravu!

Zlín je filmařské město s bohatou filmovou historií a moderní infrastrukturou. Společně se Zlínským krajem se aktivně angažují v podpoře filmového průmyslu formou bezplatných záborů, nebo finančních grantů a pobídek na vývoj i výrobu, což region řadí mezi největší podporovatele audiovizuální tvorby mimo Prahu.

Aktuálně je vyhlášena výzva na podporu audiovizuální tvorby ve Zlínském kraji pro rok 2024. Alokace 12.000.000 Kč. Žádosti je možné podávat od 22.01.2024 do 21.03.2024 do 13:00 hod. Maximální výše dotace na jeden projekt je 2 000 000 Kč. Ukončení realizace projektu je možné nejpozději 31.08.2026. Více informací naleznete zde na stránkách Zlínského kraje.

 

Jsme IS Produkce

Chceme být skvělým partnerem pro producenty filmů. Jako etablovaná produkční společnost na Moravě a ve Zlíně s 15 letou historií a pobočkou v Praze, jsme se stali důležitým hráčem ve filmovém průmyslu v České republice.

 

Nabízíme kompletní produkční služby od počáteční přípravy až po finální postprodukci, včetně vlastní filmové techniky a odborníků v různých oblastech filmového výrobního procesu. Poskytujeme také koprodukční partnerství a podporu v podobě poradenství při získávání regionálních filmových grantů. Toto vše vám může pomoci výrazně snížit náklady a zefektivnit výrobu vašeho filmového projektu.

 

Díky naší odbornosti, organizační i technologické výbavě a zkušenostem, s námi dosáhnete skvělé výsledky v každé fázi projektu. Pojďte váš nový film přivést k životu k nám do Zlína, města s velkou filmařskou historií.

S čím vám pomůžeme?

Produkční služby

Poskytujeme komplexní produkční služby, které pokrývají vše od A do Z, pod jednou střechou. S našim týmem filmařů zajistíme hladký průběh každého projektu. Zároveň jsme nastaveni na více projektů současně, takže pro nás není problém odstartovat nový projekt prakticky okamžitě.

 

Mezi naše služby patří plánování a koordinace příprav, vedení natáčení a postprodukčních prací. Nabízíme také poradenství a podporu při vyřizování nezbytných formalit.

Lokační služby

Moravu máme pod palcem. Díky naší rozsáhlé databázi jsme schopni rychle identifikovat a doporučit ideální lokace pro váš film a to velmi rychle díky naší on-line aplikaci. Zároveň je náš zkušený lokační manažer připraven okamžitě vyrazit a najít to, co potřebujete.

 

Naše služby ale nekončí jen u výběru lokace. Zajišťujeme kompletní přípravu místa pro natáčení, včetně administrativy. Po skončení natáčení se postaráme o bezproblémové obnovení lokace do původního stavu.

 

   Mrkněte, jak vám lokace představíme.

Herecký a komparzní casting

Hlavní role většinou přinášíte vy. My se staráme o vedlejší role a nezbytný komparz. Ale ani hlavní role pro nás nejsou problém. Naše rozsáhlá castingová databáze obsahuje profily herců a komparsistů různých věkových kategorií, vzhledů a dovedností, což nám umožňuje rychle vyhovět i specifickým požadavkům. Zajistíme tradiční callback, video casting, nebo online casting a následně veškerý smluvní servis. Komunikace probíhá on-line díky naší vlastní castingové aplikaci.

 

   Mrkněte, jak vám casting představíme.

Rental filmové techniky

Disponujeme širokým výběrem profesionální filmové techniky, která uspokojí potřeby jak nezávislých tvůrců, tak středních produkčních týmů. Naše nabídka zahrnuje profesionální kamerovou, osvětlovací i zvukovou techniku. Nabízíme také flexibilní možnosti pronájmu. Od krátkodobých až po dlouhodobé projekty. Vše přizpůsobujeme vašim  potřebám a rozpočtu.

 

   Mrkněte, z čeho si filmaři mohou vybrat.

Filmové ateliéry

V naší budově naleznete také dva ateliéry, přizpůsobené pro nejrůznější produkční potřeby. Filmový ateliér 18m x 12m a multifunkční ateliér 20m x 10m pro menší projekty a foto. K dispozici je pohodlné zázemí pro tvůrčí týmy, včetně šatny, make-up místnosti a odpočinkové zóny.

Jsme otevřeni koprodukcím

Jako zkušení partneři v oblasti koprodukcí nabízíme nejen naše technické a produkční zázemí, ale i aktivní spolupráci na finanční a organizační stránce projektu. Jsme připraveni sdílet rizika i úspěchy a společně vytvářet kvalitní filmová díla. Umíme nabídnout bezvadný produkční a postprodukční servis  i s možností financování části projektu. Mezi naše úspěšné koprodukční projekty patří například film „Úsměvy smutných mužů“, který získal diváckou cenu Český lev.

 

Natáčením to ale nekončí

Obrazová postprodukce a VFX

Vnímáme různorodost projektů i přístupů režisérů. Díky tomu, že máme vše pod jednou střechou, dokážeme střih, barvení, nebo compositing flexibilně přizpůsobit různým pracovním postupům i časovému plánu a to včetně napojení na zvukovou složku. Obraz i zvuk je u nás na jednom patře. Pro finální hodnocení a schválení materiálu máme k dispozici projekční kino, které umožňuje hodnotit práci v plné kvalitě.

Vizuální efekty

Náš tým tvoří zkušení editoři a animátoři, kteří vám pomohou obraz připravit tak, aby přesně odpovídal požadavkům scénáře, vizuálního stylu a atmosféře filmu. Experimentujeme s novými technikami a zapojujeme prvky strojového učení (AI), abychom zajistili, že naše výstupy budou na špičce současných trendů a technologií. Podívejte se na krátkou ukázku naší práce.

Animace 2D a 3D

Baví nás také animace, na té jsme vyrostli. Nabízíme komplexní služby 2D a 3D animací, které přinášejí nové rozměry do vizuálního vyprávění. Naši talentovaní animátoři využívají nejmodernější technologie a postupy k vytvoření působivých animovaných scén, postav a prostředí. Podívejte se na krátkou ukázku.

Zvuková postprodukce

Nabízíme kompletní spektrum zvukových postprodukčních služeb, včetně zvukového designu, zvukových efektů, dialogů, hudby. Finální zvukový mix pak zajišťujeme na vyšším pracovišti. Tím šetříme producentům finanční prostředky.

Jsme efektivnější

Ceníme si plynulosti filmového procesu. Díky našemu sehranému týmu 30 fulltime odborníků, poskytujeme všechny klíčové služby pod jednou střechou – od produkce, přes rental techniky, až po obrazovou a zvukovou postprodukci. Tato kompletní integrace umožňuje rychlejší reakci na požadavky a zajišťuje hladký průběh projektů bez zbytečných zdržení. Výsledkem je nejen úspora času, ale i nákladů pro naše partnery. Nabízíme tak nejen vysokou kvalitu služeb, ale i výraznou přidanou hodnotu v podobě propojených služeb na jednom místě, což přináší efektivitu a optimalizaci nákladů na každém kroku filmového procesu.

 

Mrkněte co už máme za sebou

15 let zkušeností

V průběhu let jsme nasbírali cenné zkušenosti z natáčení široké škály projektů, včetně celovečerních filmů a reklamních spotů. Naučili jsme se, že každý projekt je originál a umíme se přizpůsobit specifickým potřebám, ať už jde o film, nebo reklamu. Mrkněte na krátké video, které shrne naše zkušenosti, vášeň a kreativitu, kterou vkládáme do každého projektu.

Relizované koprodukce

Dvě slova jako klíč

Volné pokračování diváckého hitu Úsměvy smutných mužů a další spolupráce režiséra Dana Svátka a spisovatele Josefa Formánka. Na několika kontinentech se odehrává příběh o hledání smyslu života, o vztahu rodičů a dětí, o osudu a o neznámých silách, které řídí naše kroky.

Producent: Holiday Films · Dan Svátek
Distributor: Bontonfilm
Režisér: Dan Svátek
Premiéra: 27.7. 2023

Úsměvy smutných mužů

Film podle knižní předlohy spisovatele Josefa Formánka. Cena filmových fanoušků Český lev 2019. Ocenění českých a moravských kinařů NASK 2018 za nejlepší herecký výkon, předlohu, režii a nejlepší film roku. Na Shortlistu pro nominaci na Oscara.

Producent: Holiday Films · Dan Svátek
Distributor: Bontonfilm
Režisér: Dan Svátek
Premiéra: 12.7. 2019

Smečka

KDYŽ CHCEŠ S VLKY BÝT, TAK JE MUSÍŠ PORAZIT! Holky, právo silnějšího a hokej. V partě dnešních teenagerů se žije podle zákonů vlčí smečky. Ve škole i v hokejové kabině, kam přichází nováček David.

Producent: 8Heads Productions – Julietta Sichel
Distributor: Bontonfilm
Režisér: Tomáš Polenský
Premiéra: 8.10. 2020

Největší Dar

Pohádka Největší dar se natáčela na Moravě, zejména na Valašsku. Hudbu k filmu složil nedávno zesnulý muzikant David Stypka, držitel několika hudebních cen Anděl, Jantar nebo Žebřík.

Producent: Wallachia
Distributor: Bontonfilm
Režisér: Daria Hrubá · Marta Gerlíková
Premiéra: 1.12. 2022

Můj příběh

Mladá talentovaná Elizabeth rezignuje na úspěšnou kariéru baletky kvůli osudové lásce. Muž jejího srdce má však dvojí tvář, a tak Elizabeth v jediném okamžiku ztratí úplně vše, na čem jí v životě záleželo. Co se však zdálo být koncem, může se stát novým začátkem.

Producent: P.A.L. Production · Pavla Krečmerová
Distributor: Bontonfilm
Režisér: Libor Adam · Hana Hendrychová
Premiéra: 9.1. 2019

Jako letní sníh

Dokudrama Jako letní sníh mapuje životní příběh Jana Amose Komenského, který se stal kvůli svým přesvědčením a názorům patrně nejznámějším českým vyhnancem. Ve ztvárnění hlavní role se vystřídají Alois a David Švehlíkovi.

Koproducenti: Vistafilm · IS Produkce · ČT
Distributor: České televize
Režisér: Lubomír Hlavsa
Premiéra: 4.1. 2021 – ČT

Spící město

Dystopický thriller podle populárního bestselleru spisovatele Martina Vopěnky. Všichni rodiče na celém světě zničehonic z neznámých důvodů usnou a děti musí bojovat o přežití ve světě zbývajících dospělých a děti jsou nuceny čelit nástrahám světa na vlastní pěst.

Producent: Holiday Films · Dan Svátek
Distributor: Bontonfilm
Režisér: Dan Svátek
Premiéra: 9.8. 2021

Erhart

Celovečerní debut Jana Březiny, představuje talentovaného Filipa Březinu v hlavní roli mladíka Erharta, který za pomoci kamarádky Bíby a její poručnice (Elizaveta Maximová) zjišťuje okolnosti vytunelování místní továrny.

Producent: Xova Film · Marek Novák
Distributor: Bontonfilm
Režisér: Jan Březina
Premiéra: 1.6. 2023

Přijměte pozvání

Zveme vás k návštěvě Zlínských filmových ateliérů, abyste nahlédli do našeho světa a zjistili, co naši produkci dělá unikátní. Ateliéry se nacházejí v idylické a klidné oblasti Kudov nedaleko centra Zlína, což přináší řadu výhod pro filmové tvůrce. Vzdálenost pouhých 10 minut jízdy autem od centra města zajišťuje snadný přístup ke všem městským zdrojům a službám, zatímco umístění mimo hustě obydlenou oblast poskytuje klid a soukromí, které jsou nezbytné pro kreativitu a soustředění na práci.

Ozvěte se Martinovi. Tel: 603 829 166 | e-mail: martin@isprodukce.cz

Těšíme se na setkání